Uspešan kraj sezone za pionire PK „Sveti Nikola“ iz Niša – osvojili 18 medalja na Državnom prvenstvu Srbije

Na nedavno završenom Državnom prvenstvu Srbije za pionire u Beogradu, pioniri Plivačkog kluba „Sveti Nikola“ iz Niša u konkurenciji 235 plivača iz 38 klubova, u ekipnom plasmanu zauzeli su treće mesto i doneli još jedan vredan pehar Klubu, dok su po broju medalja bili na prvom mestu.

Niški pioniri osvojili su ukupno 18 medalja od čega 9 zlatnih i 9 srebrnih. Klub je predstavljalo 13 sjajnih takmičara 8 dečaka i 5 devojčica. Iz kluba kažu da je Jelić Kosta zablistao na ovom prvenstvu osvojivši 6 individualnih medalja 1 zlatnu i 5 srebrnih.

„Zlatnu medalju i titulu najbržeg ostvario je u disciplini 100m delfin stilom dok je srebrne medalje osvojio u disciplinama 50 i 200m slobodno, 100m prsno, 100m leđno i 200m mešovito. Ilijin Mihajlo je dominirao na ovom takmičenju, postao petostruki državni prvak, dok je Marinković Lena osvojila je srebrnu medalju u disciplini 100m leđno“ – kažu iz kluba.

U štafetnim trkama klub „Sveti Nikola“ osvojio je 4 medalje, dve zlatne i dve srebrne. Državni prvaci postali su pioniri u disciplinama 4x50m mešovito za dečake u sastavu Ilijin Mihajlo, Stojiljković Đorđe, Jelić Kosta i Arsić Aleksa, i u disciplini 4x50m mix mešovito u sastavu Ilijin Mihajlo, Živković Petra, Jelić Kosta i Jovanović Marijana.

U disciplini 4x50m slobodno za dečake u sastavu Jelić Kosta, Ilijin Mihajlo, Arsić Aleksa i Mitić Slaviša i u disciplini 4x50m slobodno mešano u sastavu Jelić Kosta, Ilijin Mihajlo, Marinković Lena i Jovanović Marijana, klub je zauzeo drugo mesto.